ЕВХАРИСТИЈСКО САБРАЊЕ У ЛЕБАНУ

DSC 0055

У Недељу о Блудном сину, 24. фебруара 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је Свету архијерејску Литургију у храму Усековања главе Светог Јована Крститеља у Лебану.

Епископу су саслуживали протојереј Далибор Стефановић, архијерејски намесник јабланички, протојереји-ставрофори Трајко Стојковић и Ђукан Оровић, пароси у Житорађи, протојереј Стојан Пејић, јереј Филип Стевановић, старешина храма, јереј Александар Николић, парох у Лебану, јереј Горан Корда, парох у Бошњацу и ђакон Ђорђе Филиповић.

Након прочитаног Светог Јеванђеља , Преосвећени владика је произнео надахнуту беседу:

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније