1
       На Светосавском сајму књига који се одржава од 28. фебруара до 6. марта 2020. године у Официрском дому у Нишу у уторак, 3. марта 2020. године додељене су награде најбољим ауторима и издавачима књига. Монографија "Историја Православне епархије нишке" у издању Православне Епархије нишке награђена је признањем за допринос неговању и афирмацији културно-историјске баштине Ниша. Жири који је радио у следећем саставу - проф. др Андон Костадиновић, социолог и председник житија, г. Љубиша Соколовић, новинар и главни уредник "Нишког весника" и секретар жирија и г. Живојин Станисављевић, публициста и члан жирија - образложио је своју одлуку између осталих и речима:"Историја Православне Епархије нишке" је свеобухватна монографија која научно вредно прати историјски пут ове Епархије у Хришћанском свету Југоисточне Европе".

{oziogallery 2164}