“ПРОБЛЕМ СМРТИ И ЗЛА У СВЕТУ“, ПРЕДАВАЊЕ ЕПИСКОПА ДР ЈОВАНА

DSC09326“ПРОБЛЕМ СМРТИ И ЗЛА У СВЕТУ“

13. новембра ове године, Владика нишки Господин др Јован у сали светосавског дома  при Саборном Храму у Нишу, одржао је још једно у низу својих предавања и тако поучио своје верне епархиоте, како се суочити са проблемима смрти и зла света у коме живимо. Смрт као биолошки крај свега створеног представља највећу катастрофу и највећи страх у животу човека.

Владика је на основу свог богатог архипастирског и богословског искуства, појаснио слушаоцима појам смрти са Хришћанске тачке гледишта, појимање смрти у контексту победе Христа Господа над смрћу васкрсењем из мртвих.

Зло као демонска подвала острашћеном и раслабљеном човеку, такође се јавља као егзистенцијални проблем свих времена, али Црква Христова свакако и на ово питање даје одговор, који је наш Епископ као прави пастир, отац и учитељ тематиком овог предавања образложио и приближио  својој пастви, која судећи по великом броју присутних на свим досадашњим предавањима заиста потребују поуку свога архипастира.