DSC 0020
 Тропар, гл. 8. Свети бесребреници и чудотворци, Козмо и Дамјане, исцелите немоћи наше, на дар сте добили, на дар и дајите.

У суботу 14. новембра када Света Црква прославља Свете бесребренике Козму и Дамјана, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у манастиру посвећеном овим Божијим угодницима у селу Горењем Кординцу недалеко од Прокупља.

Преосвећеном Владики саслуживали су протојереј-ставрофор Слободан Петровић, архијерејски намесник топлички, јереј Владица Новковић, парох балиновачки и ђакон Ђорђе Филиповић.

Након заамвоне молитве Његово Преосвештенство освештао је кољиво.

За показану делатну љубав према Светој мајци Цркви и пружену несебичну помоћ манастиру Светих Козме и Дамјана у Горњем Кордницу највишим одликовањем Епархије нишке орденом Светог Романа Ђунишког другог степена Преосвећени Владика одликовао је господина Стојана Цветковића.

После Свете Литургије Његово Преосвештенство освештао је манастирски конак.

Благодат исцељења примивши, здравље дајете онима који су болесни, чудотворци Козмо и Дамјане, лекари преславни,
вашом посетом победисте демонске подвале, свет исцељујући чудесима. /Кондак, гл. 2./

{oziogallery 2356}