DSC06580У Прокупљу се у среду четврте недеље Великог поста по освештаној традицији сабрало  свештенство, овога пута из Архијереских намесништава топличког и косаничког, на братско сабрање и свештеничку исповест. Сабрање је почело Литургијом Пређеосвећених дарова којом је началствовао Високопреподобни Архимандрит Дионисије, духовник манастира Липовца, а Литургији је присуствовао Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован. Свету Литургију слижило је сво свештенсво ова два Архијерејска намесништва. На крају Литургије владика Јован је поздравио сав сабрани клир, а потом је отпочела исповест. После исповести у просторијама ЦО Прокупље започео је братски састанак свештенства који је отворио Преосвећени Епископ Јован. На почетку су намесници поднели своје извештаје о стању и проблемима са којима се они и остало свештенство срећу на терену, а потом је уследила дискусија на отворене свештенопастирске теме.  Реферат на тему „Свештеник као пастир у савременом добу“ браћи свештеницима поднео је протонамесник Ненад Милосављевић. Овогодишње свештеничко сабрање Архијерејских намесништава топличког и косаничког затворио је владика Јован, после чега је уследила трпеза љубави.