DSC06677У Четврту недељу Часнога поста када се сећамо Светог Јована Лествичника Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован посетио је Димитровград и у тамошњем храму служио Свету Архијерејску Литургију. Владики је саслуживало свештенство из пиротског Архијерејског намесништва. У току Литургије у ђаконски чин рукоположен је господин Жарко Димић. Надахнутом беседом владика Јован је сабрани народ напојио живом речју, а по свршетку Литургије је свима даривао и књигу „Богослужење и васпитање“. После Литургије приређена је трпеза љубави.
У близини Димитровграда постоји манастир Светог Великомученика Димитрија у којем од јесенас борави монашко сестринство па је Владика посетио ову свету обитељ, као и манастир Темску у пиротском крају. У оба манастира Преосвећени Епископ Јован се упознао са актуелним дешавањима и проблемима које имају ова два сестринства.

25.03.2012. Beseda Episkopa u Cetvrtu Nedelju posta u Dimitrovgradu.mp3