30032012PokrovУ петак пете седмице Великог поста Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован посетио је манастир Покрова Пресевете Богородице у Ђунису и тамо молитвено пред Пресветом Богомајком посредовао за сав верни народ нишке Епархије служећи друго бденије и читајући Акатист посвећен Дјеви Марији.

У акатистну суботу владика Јован је уз саслужење свештеника и ђакона у малој манистирској цркви ђунишког Богородичиног манастира служио Свету Архијерејску Литургију . После прочитаног Јеванђеља сестрама и верном народу у надахнутој беседи је објаснио смисао богослужења пете седмице поста пожелевши свима да се што достојније припреме за Празник над празницима који ишчекујемо. У повратку ка Нишу Преосвећени Епископ Др Јован поклонио се моштима Светог Романа у његовом манастиру.

31.03.2012. Beseda Episkopa u petu subotu Casnog posta u Pokrovskom manastiru u Djunisu.mp3