DSC09014Света архијерејска Литургија у Лесковцу

Празник светог Краља Милутина прослављен је светим Литургијским сабрањем у Саборном Храму Свете Тројице у Лесковцу.

Свету Литургију служио је Владика нишки Господин Јован уз саслужење великог броја свештеника архијерејског намесништва лесковачког. НаСветом Сабрању Владика је у презвитерски чин рукоположио досадашњег парохијског ђакона лесковачке Цркве Николу Пешића.
DSC08789Свети Краљ Милутин је и крсна слава братства пријатеља манастира Хиландара чије седиште се налази у Лесковцу, тако да је посета и служба нашег Епископа о овом светом дану и њима причинила особиту радост.

Владика Јован је у својој беседи истакао значај наших светих владара и задужбинара који су својим задужбинама задужили род Српски да следе њихове примере, али пре свега пример Живе вере у Господа Христа.

Beseda vladike Jovana na sv. Kralja Milutina u Leskovcu.mp3{/audio}

После Свете Службе у сали народног музеја у Лесковцу одржана је промоција књиге „Света Гора“ којDSC08869у је Преосвећени Владика Јован благословио и отворио краћом пригодном беседом.
{audio}rec vladike Jovana na promociji knjige Sv Gora.mp3