11042012Jeleosvecenje„Болује ли ко међу вама, нека дозове старешине црквене, те нека читају молитву над њима и нека га помажу уљем у име Господње. И молитва вере помоћи ће болеснику, и подигнуће га Господ, и ако је грех учинио опростиће му се" (Јак. V, 14—15)

На Велику среду, по древном и свештеном обичају, у нишком Саборном храму служена је света Тајна освећења јелеја.

Чином свете Тајне началствовао је Преосвећени Епископ нишки Господин Јован уз саслужење свештеника и свештенођакона Саборне Цркве.

Ово је диван повод да се по речима светог апостола Јакова Црква усрдно моли за све који болују и потребују милост и помоћ Божију. Иако је благословом нашег Архипастира на данашњи дан ова молитва служена у свим храмовима нишке Епархије, народ Божији се у великом броју сабрао под сводове катедралног храма, да принесе пред Небески Жртвеник молитве за исцелење душа и тела.

11.04.2012. Beseda Episkopa posle Jeleosvecenja.mp3