21042012SvetlaSubotaЊегово Преосвештенство Епископ нишки Господин др Јован служио је свету Литургију у древној светињи нишке Епископије манастиру светог преподобног Романа Синаите. Преосвештеном Епископу саслуживали су свештенослужитељи нишке и крушевачке Епархије.
Након свете службе, на манастирском гробљу Господин Епископ служио је помен и освештао надгробно крсно знамење блаженоупокојеној монахињи Марини, којој се данас навршило шест месеци од блаженог уснућа у Господу.
Васкршњу радост уприличили су и ученици веронауке из Велике Плане који су са својим вероучитељем посетили овај манастир и ту се сусрели са Владиком који је заједно са њима певајући празничне песме прослављао Христа Васкрслог Животодавца.

Беседа Епископа