SubotaSestaPoPashiДана 26. маја 2012. лета Господњег, навршила се година дана од избора Преосвештеног и Високодостојног Епископа богоспасаване Епископије нишке Господина Др Јована.
На редовном заседању Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве прошле 2011. године, за предстојатеља древене нишке Епархије изабран је Владика Јован, а чин устоличења у свештени трон Епископа нишких извршен је 7. Августа 2011. У Катедралном храму у Нишу.
Овај за нишку Епархију веома важан дан крунисан је светим Литургијским слављем којим је началствовао Архипастир Цркве Христове у нишу Преосвештени Господин Јован, уз саслужење Високопречасног протојереја-ставрофора оца Милутина Тимотијевића ректора Призренске Богословије у Нишу, као и свештенства града Ниша, красоти Свете Службе својим појањем допринос су дали ученици Богословије.
Радост данашњег за овај град и Епархију ваистину великог дана настављена је саборном трпезом љубави у Епископском двору.

Беседа Епископа