27.05.2012.NedeljaSvetihOtacaУ недељу по Спасовдану када прослављамо спомен Светих Отаца који су руковођени Духом Светим изложили православно исповедање вере, Свету Архијерејску Литургију у светониколском храму града Ниша служио је Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован. Епископу је саслуживало свештенство овога храма. После прочитаног Светог Јеванђеља Владика је многобројом сабраном народу упутио речи поуке посебно се обазревши на тему саборности Цркве. У светлу историје Цркве и њених ранијих сабора владика Јован је говорио о саборности Цркве као једном њеном битном својству и у том контексту је пренео део одлука недавно завршеног редовног заседања наше помесне Цркве, а које се тичу црквеног поретка и мира Цркве.

Беседа Епископа