15.06.2012.PatrijarhuNisu15. јуна ове године град Ниш удостојен је посете Патријарха Српског Господина Иринеја, у јутарњим часовима Свјатјејши Патријарх дочекан је пред Саборним храмом, где је Епископ нишки Господин Јован са свештенством пожелео добродошлицу првојерарху наше свете Цркве, пре свега чином доксологије у Цркви, а затим свечаним пријемом у Епископској резиденцији.
Свјатјејши Патријарх и Преосвећени Владика нишки Господин Јован, присуствовали су свечаној седници којом је нишки универзитет прославио 47. Годину свога постојања и просветно-учитељског деловања у овом граду.
Као предстојатељ наше помесне цркве Његова светост Патријарх српски господин Иринеј поздравио је све присутне на великој универзитетској свечаности и пожелео пуно успеха и благослова Божијег свима запосленима на факултетима нишког универзитета, професорима и студентима на челу са Ректором Универзитета проф. Др Мирољубом Гроздановићем.

Академик Димитрије Стефановић

Његова Светост Патријарх Српски Г.Г. Иринеј