17.06.2012.KomrenУ другу недељу по Духовима на празник жена мироносица Марте и Марије и небеских покровитеља српског народа - Свештеномученика Јоаникија Црногорско-приморског и мученика Ђорђа Кратовца Преосвећени епископ нишки Господин Др Јован је служио Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Пророка Илије у нишком приградском насељу Комрен. Епископу је саслуживало свештенство града Ниша. У току литургије чином протојереја Владика је одликовао комренске парохе - о. Срећка Цветковића и о. Слободана Недељковића. На овој Светој Литургији у ђаконски чин рукоположен је Драган Младеновић, катихета из Прокупља. На крају службе Преосвећени владика Јован је орджао слово поуке сабраном народу. Духовна гозба настављена је трпезом љубави у сали Црквене Општине.

Беседа Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. др Јована