На дан молитвене прославе сабора светих ученика и апостола Христових, у просторијама резиденције Епископа нишког одржан је пријемни испит за упис ученика у Богословије наше помесне Цркве.
Кандидати су полагали писмени и усмени испит, пред Преосвећеним Владиком Др Јованом и трочланом комисијом коју су чинили: високопречасни протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Призренске богословије у Нишу, високопречасни протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, архијерејски намесник нишки и високопречасни протојереј Зоран Филиповић секретар Епархијског Управног Одбора Православне Епархије нишке.
Сви кандидати који су конкурисали, постигли су одличан успех и на тај начин стекли услов да буду примљени за Богословије у које их упути надлежни Архијереј.