Архијерејске Службе у манастирима светих Кирика и Јулите у Смиловцима и Пресвете Богородице у Височкој Ржани

Blagoslov

Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Др Јован на празник светих Кирика и Јулите служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Смиловци, који ове свете мученике прославља као своје небеске покровитеље. Света обитељ је била премала да под сводове Цркве и манастирске порте прими мноштво Боготражитеља које је празник сабрао.

Руком Преосвештеног Владике на светој Служби у презвитерски чин рукоположен је ђакон Жарко Димић из Пирота.

Прослава празника завршена је резањем славског Колача и трпезом љубави, коју је сестринство приготовило.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Јован

У недељу Осму по Духовима, а на молитвени помен Отаца шест Васељенских Сабора, Господин Епископ Принео је Евхаристијску бескрвну Жртву у светобогородичиној обитељи у Височкој Ржани, током свете Литургије Владика је у чин протосинђела и игумана произвео досадашњег настојатеља ове древне светиње преподобног јеромонаха Рафаила.

Владика је у својој беседи, сходно данашњем празнику поучио монаштво старопланинских манастира које се данас сабрало овде да прими очинску поуку и благослов од првог свештеника и монаха нишке Епископије.

Саборовање је настављено за манастирском трпезом, а на путу ка престоном граду Нишу, Епископ је обишао и пећинску цркву светих апостола у селу Дојкинци.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Јован