Свети пророк Илија

02.08.2012.SvetiProrokIlijaСвети Пророк Илија Тесвићанин, молитвено је прослављен вечаним празничним бденијем у нишкобањској Цркви која је овом изабранику Божијем посвећена. Бденије је служио Преосвештени Епископ нишки Госпдин Др Јован уз саслужење свештеника и свештенођакона града Ниша.
Светом Литургијом крунисана је данашња прослава празника, Владика нишки Господин Јован служио је Божанствену Службу у старопланинском манастиру Рсовци, где се дан светог пророка Илије Саборним молитвама вековима уназад прослављао.
Света лужба завршена је опходом око новосаграђеног храма и резањем славског колача.
У својој беседи Преосвећени Владика свима је честитао празник, и поучио мноштво сабраног народа Живим Јеванђелским речима.
Трудом и љубављу настојатељице ове свете обитељи преподобне монахиње Меланије, Трпеза љубави била је место где је свето заједничарење настављено.

Његово Препсвештенство Епископ нишки Г. Јован