04.08.2012.ManastirSvetogRomanaПразник свете равноапостолне мироносице Марије Магдалине, молитвено је прослављен светом Архијерејском Литургијом у светоромановској светој обитељи.
Током свете Службе у свештенођаконски чин рукоположен је господин Славиша Смиљић.
Преосвештени Владика нишки Господин Др Јован представио је сабраном народу ново братство које ће од данас служити и спасавати се у овој древној светињи.
Благословом Епископа нишког Господина Јована нови настојатељ обитељи је синђел Дамаскин (Грабеж), намесник манастира је синђел Сава (Ђорђевић), економ архимандрит Николај (Петковић) и тројица искушеника који су из Суковског манастира Пресвете Богородице причислени овом братству.
Архипастирском беседом Првосвештеник нишке Епископије поучио је сабрани народ, и позвао на труд узрастања у врлинама данашње светитељке, на снагу њеног покајања и апостолске ревсности и љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Јован