06.08.2012.AleksinacЊегово Преосвештенство Епископ нишки Господин Др Јован у понедељак 6. августа посетио је Алексинац и у тамошњем светониколајевском храму служио Свету Архијерејску Литургију. Епископу је саслуживало целокупно свештенсво Архијерејског намесништва алексиначког. На крају Литургије Владика се сабраном свештенству и народу обратио речима поуке. Свештенство је Епископа даривало патерицом, а о. Љубишу Недељковића, Архијерејског намесника алексиначког, поводом четрдесетогодишњице свештеничке службе напрсним крстом. По одслуженој Светој Литургији Епископ је са свештенством обавио освећење темеља будућег храма Светог Прокопија у Алексиначким рудницима. Како је данас Дан рудара, а нови храм ће већим делом да подигну радници и руководство Алексиначких рудника, Владика се њима по чину освећења обратио пригодном беседом. Потом је Епископ обишао стари гробљански храм, задужбину проте Стевана Димитријевића, који је у фази обнове и упознао се са током радова. Након тога је осветио погон новоосноване фабрике ,,Хајди“ у Алексинцу која се бави производњом гардеробе за бебе. Након свих ових активности у просторијама ЦО Алексинац приређена је трпеза љубави.