Празник Преображења Господњег прослављен је свечано широм Богомспасаване Епархије нишке, али је најсвечаније било у задужбини депота Стефана, Манастиру Липовцу. У манастирском храму Преображења Господњег празновање је започето бденијем које је служио Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован уз саслуживање Архимандрита Дионисија, духовника ове свете обитељи.

19.08.2012.PreobrazenjeНа сам дан празника у порти манастира је служена Света Архијерејска Литургија. Њом је началствовао Архипастир нишке Епископије, Господин Др Јован, а саслуживали су свештеномонаси и свештеници Епархије нишке. У току Литургије у чин ђакона је рукоположен Немања Минић, свршени богослов из Блаца. На Светој Литургији је велики број сабраног народа примио Свете и Божанствене Тајне Христове. После опхода око храма Епископ је пререзао славски колач и освештао грожђе, а потом је сабраном народу Божијем упутио реч поуке. Затим је уследила трпеза љубави припремљена од стране овогодишњих колачара и сестара манастира за све поклонике ове светиње.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован