19.09.2012.Posetatransf.Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин др Јован, дана 19. септембра угостио је у својој Епископској резиденцији представнике удружења трансфузиолога Србије госпођу проф. др Белу Балинт председника научног скупа и господина Прим. Др Зорана Станојковића Председника удружења и Председника Организационог одбора. Удружење трансфузиолога Србије ће под духовним покровитељством Епархије нишке одржати симпозијум "Трансфузиолошки дани Србије са међународним учешћем " који ће се одржати у свечаној сали светосавског дома при нишкој Саборној цркви дана 4. октобра 2012. Епархија нишка на челу са својим првосвештеником и предстојатељем срдачно је подржала ову братољубиву и хуману акцију.