21.09.2012.LeskovacЛесковачка стара црква Оџаклија посвећена је празнику Рођења Пресвете Богородице те је данас она била место молитвеног саборовања верних града Лесковца са својим свештеницима и Преовештеним Оцем и Архипастиром Епископије нишке Господином Јованом. На крају свете Литургије после опхода око светог храма Владика је пререзао славски колач и својом архипастирском беседом поучио сабрани народ. На светој Литургији старањем и очинском љубављу Преосвећеног Владике, звањем протонамесника удостојени су презвитери: Дејан Димитријевић, Славиша Станојевић, Срђан Вукић, Мића Ђорђевић и Слободан Јовановић. Празновање данашњег празника настављено је у парохијској трпезарији саборним утјешенијем.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован