DSC00881Ваведење Пресвете Богородице

Уочи празника Ваведења Пресвете Богородице Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Др Јован служио је празнично бденије у световаведењском храму манастира Сићево. После бденија уприличена је трпеза љубави током које се Владика обратио присутном свештенству и народу упитивши им очинске речи поуке.

DSC00974На дан када славимо успомену на увођење Пресвете Дјеве у јерусалимски храм, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Др Јован је са свештенством Саборног нишког храма служио Свету Архијерејску Литургију. Како је ово прва недеља божићног поста храм је био препун верног народа којем је Епископ после прочитаног Јеванђеља упутио реч поуке. На крају Литургије многобројни народ је приступио Светој Чаши.

Beseda vladike Vavedenje.mp3