На дан молитвеног прослављања празника зачећа Претече Господњег Јована, Преосвештени Архипастир нишке Епископије Господин Јован служио је Божанствену Литургију у манастиру преподобног Романа Чудотворца.

06.10.2012.mУ току свете Литургије ангелског лика удостојен је искушеник Горан (Виларет) дипломирани теолог из Прибоја сабрат ове свете обитељи. Новопостриженом монаху Преосвећени Владика Јован наденуо је име Роман у част светитеља Цркве Христове Романа слаткопојцa.

06.10.2012.rУ свештенођаконски чин руком Преосвећеног оца и Епископа нашега Јована рукоположен је монах Стефан. Педесетничком радошћу данашња света Литургија сабрала је око Жртвеника Господњег велики број људи. Света Служба завршена је парастосом на манастирском гробљу, блажено упокојеним сестрама ове свете обитељи монахињама Вери и Марини.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован