18.11.2012.1На дан молитвеног помена светих мученика Галактиона и Епистиме, у недељни дан Господњи, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Јован служио је свету Архијерејску Литургију у обновљеном храму светих архангела у нишкобањском насељу Прва Кутина.

Овај древни храм чувар је моштију великог броја верујуђег народа и свештенослужитеља пострадалих за време мукотрпног турског ропства.
На светој Литургији протопрезвитерским чином одликован је презвитер Милан Николић бивши парох ове парохије за велики труд показану обнављању ове древне светиње.

У презвитерски чин, благодаћу Свесветога и Животворног Духа, а десницом Архијереја нишке Епископије Господина Јована рукоположен је ђакон Драган Стаменковић, бивши ђакон светоилијског храма у Нишкој Бањи.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован