DSC02348Освећење фрескописа Малог Саборног храма светих Архистратига у Нишу

На дан када се у Православној Цркви прославља празник материца, на вечерњем богослужењу у Саборном храму светих Архистратига у Нишу, Епископ нишки др. Јован осветио је фрескопис, и својом Архијерејском граматом, на предлог Црквене Општине Ниш и братства Саборног Храма одликовао заслужне чланове наше Црквене Евхаристијске заједнице, који су својом несебичном љубављу и трудом помогли да се стари нишки Храм улепша ликовима светитеља.
Владика је у својој беседи истакао важност Православног иконописа, као и чињеницу да се самим изображавањем ликова светих и уписивања имена на њима оне освећују, а изнад свега светом Литургијом која освећује време и простор.
Господин Епископ је призвао милост Божију на све трудбенике, који макар и мисаоно и молитвено учинише да се овај древни храм улепша и као такав остави за пример покољењима.

Slovo vladike Jovana na osvecenju fresaka.mp3