09.01.2013.02На дан молитвене прославе првога ђакона и мученика Цркве Христиве Стефана, Владика нишки Господин Јован служио је свету Литургију у светотројичком Храму у Власотинцу. У току службе Преосвештени Владика Јован благодатним даром Свесветога Духа правом ношења напрсног Крста одликовао је протопрезвитера Зорана Стојановића, архијерејског намесника власотиначког, протопрезвитерским чином свештенике Саву Момчиловића и Божидара Пешића, а звањем Протонамесника свештенике Милорада Максимовића и Горана Димитријевића.
На крају свете Литургије Владика се обратио сабрању речима поуке у духу спасоносног празника Рождества Спаситељевог. Трпезом љубави у парохијском дому настављена је данашња празнична свечаност.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован