Света Литургија у манастиру свете Петке и опело новопредстављеном презвитеру Славољубу

11.01.2013.OpeloНа молитвену прославу светих младенаца од безбожног Ирода за Христа пострадалих, Епископ нишки Господин Јован служио је свету Литургију у манастиру свете Параскеве у Островици код Ниша. После свете Литургије Господин Епископ је уз саслужење свештенослушитеља нишке Епархије, началствовао чином опела над одром новопредстављеног свештенослужитеља Цркве Христове презвитера Славољуба Петровића.
У својој беседи у духу прочитаног светог Јеванђеља Владика је упутио речи утехе сабрању народа Божијег.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован