Са благословом Преосвећеног Епископа нишког Господина Јована, на дан храмовне славе белопаланачке парохијске заједнице, на празник Спаносног Вазнесења Господњег, светим литургијским сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ ремезијански Господин Андреј, викар свјатјејшег Патријарха српског Господина Иринеја.

Ово је прва света Литургија коју је у последњих неколико векова у древној Ремезјани служио Архијереј који је наследник на трону светитеља Никите који је на овим просторима архипастирствовао у четвртом веку.

14062013BelaPalankaВладика Андреј, видно задивљен љубављу и пажњом народа овога краја, срдачно је заблагодарио сабрању свештенства и народа Божијег, са којима је о овом дивном празничном дану принео бескрвну литургијску жртву. Свечаност је настављена градском литијом и резањем славског колача у порти храма.

Његово Преосвештенство Епископ ремезијански Г. Андреј