kasarnaДана 11. јула Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован је са пратњом посетио нишку касарну „Књаз Михаило“. Епископа је дочекао господин Желимир Глишовић, бригадни генерал, командант 3. бригаде копнене војске са сарадницима, потпуковником Раденком Марковић и старијим водником Игором Николићем, који је одређен за капелана новоформираног храма при овој касарни. Епископ је овом приликом посетио храм који је планиран за богослужења у кругу ове касарне и констатовао да су све припреме за уређење храма и припрему за освећење приведене крају на најбољи могући начин, тако да ће уз Божију помоћ овај храм бити освећен поводом храмовне славе, 7. октобра, када молитвено прослављамо Светог Симона монаха, краља Срефана Првовенчаног. Епископ, кога је на уласку у касарну сачекало више десетина војника је обишао касарну, а потом се задржао у пријатељском и конструктивном разговору са господином Желимиром Глишовићем, бригадним генералом, командантом 3. бригаде копнене војске Републике Србије.