У суботу 16. новембра 2013. године Пироћанци су били обрадовани једном лепом и несвакидашњом посетом. Отац Војислав Билбија, који већ две деценије у Холандији организује сакупљање хуманитарне помоћи за Србију, овога пута посетио је Пирот. Помоћ је предата Саборној и Пазарској цркви, а део одеће, као и новчану помоћ, отац Воја је, заједно са члановима Удружења Владика Василије Костић, уручио сиромашним житељима старопланинских села.

bilbijaИстога дана у 19 часова у свечаној сали Гимназије Пирот отац Војислав одржао је предавање на тему "Хришћанство и спорт", а следећег дана, након Св. Литургије у манастиру Суково, посетио је Пазарску цркву, где је присутну децу обрадовао поклонима.

протојереј ставрофор Војислав Билбија

Ову незаборавну посету Пироту организовали су Православно удружење "Владика Василије Костић", Спортски центар Пирот и Институт за борилачке вештине Црна кобра.