Посета изасланика митрополита Патре Г. Хризостома, оца Ермолаја

19. септембра 2011. Преосвештени Владика нишки Господин др Јован,

Photo 3862EBF9-5D80-F027-AB53-8271AAD44179примио је изасланика митрополита Патре Г. Хризостома, оца Ермолаја старешину цркве св. Софије у Патри. Отац Ермолај ће у својству изасланика Митрополита Патре присуствовати 20. Септембра , помену на Грчком војничком гробљу у Пироту, где су поред осталих Грка сахрањени и многобројни војници родом из Патре. Отац Ермолај је овом приликом у име Митрополита Патре пренео поздраве и позив Епископу нишком Г. Јовану да присуствује градској слави града Патре, Св. Апостола Андреја Првозваног.

У срдачном сусрету размењена су искуства и традиције две цркве и ова два наша града, Патре и Ниша, и даља сарадња Грчко-Српског пријатељства које постоји већ скоро 13. година у Патри, као и помоћ верницима у мисији човекољубља и гостопримства.