Преподобна мајка Параскева

Преподобна мајка Параскева

На дан Преподобне мајке Параскеве Свету Архијерејску Литургију у селу Кумареву, у Архијерејском намесништву лесковачком поводом храмовне славе служио је Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован уз саслужење месног свештенства.

DSC07473DSC07493После Свете Литургије и опхода око храма, Епископ је поучио сабрано свештенсво и многобројни верни народ. Након тога пререзан је славски колач. Владика се захвалио овогодишњим колачарима, а на његов позив јавили су се и кумови за следећу храмовну славу. Верни народ је хрлио ка своме Архипастиру који је све покропио светом водом и даривао их Молитвеником у знак сећања  на молитвено сабрање у част Свете Параскеве, усрдне заштитнице рода Хришћанског који јој се увек са молитвом обраћа за помоћ.