26112017KPZ
Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније на празник Светог Јована Златоустог, служио је Свету Архијерејску Литургију у храму посвећном Светом краљу Стефану Дечанском у кругу Kазнено - поправног завода у Нишу.
Епископу Арсенију су поред свештеника из Ниша саслуживали и свештеник Глигорије Марковић - капелан затворске цркве Централног затвора у Београду и ђакон Немања Ристић из Београда.
Овом свечаном сабрању је присуствовао и управник Kазнено-поправног завода у Нишу г. Дејан Панић, представници градских општина у Нишу, војске, жандармерије као и многобројне личности из јавног живота.
Након Литургије Епископ је преломио славски колач у част благоверног краља Стефана Дечанског и честитао окупљенима празник.
На свечаној славској трпези управник КПЗ-а г. Дејан Панић предао је Владики Арсенију на дар икону Св. Стефана Дечанског у дуборезу - рукодеље самих осуђеника.

{oziogallery 1573}