Прва Архијерејска Литургија у храму Светог Симеона Мироточивог у Лесковцу

17022018Leskovac

Одлуком Светог Синода СПЦ да се празновање Преподобног Симеона Мироточивог помери пре Васкршњег поста, дана 17.02.2018.г. у суботу сирну прослављена је храмовна слава Храма у изградњи Преподобног Симеона Мироточивог у насељу Дубочица у Лесковцу.  На радост верних Христољубивих Лесковчана овим Евхаристијским Сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније, уз саслужење свештенства  из архијерејских намесништава  власотиначког, Првог и Другог лесковачког као и великог броја верних. Посебна радост била је то што је ово била прва Архијерејска Литургија у овоме Светоме Храму.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније

Извор аудио записа Радио Глас