Прашчално вечерње у нишком Саборном храму

18022018Prascalno

Уочи почетка Великог и Часног поста, у присуству Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. Г. Арсенија, у недељу 18. фебруара 2018. године у Саборном храму Силаска Светог Духа на Апостоле у Нишу, протојереј ставрофор Ненад Микић и ђакон Димитрије Маринковић, служили су Прашчално вечерње.
Поред многобројног благочестивог народа који је испунио храм, богослужењу су присуствовали ученици Богословије Светих Ћирила и Методија у Нишу са професорима.
Након службе, Епископ Арсеније се обратио часним оцима и сабраном народу, истакавши да треба једни другима да опростимо, а нарочито у Вечери праштања и да слободно кренемо у подвиг радосног поста.

Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. Г. Арсеније

Извор Радио Глас