DSC 0010

Седница Епархијског управног одбора Епархије нишке одржана је у четвртак, 26. децембра 2019. године у Епархијском двору у Нишу.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније, председник Епархијског управног одбора, најпре је поздравио све присутне:

потпредседника Епархијског управног одбора г. Јовицу Стојановића, чланове: архимандрита Рафаила (Голушина), протојереја-ставрофора Бранислава Цинцаревића из Ниша, протојереја-ставрофора Зорана Стојановића из Власотинца, протојереја-ставрофора Слободана Петровића из Прокупља, г. Славишу Ђорђевића из Ниша, г. Дејана Станојевића из Лесковца, г. Младена Стојановића из Лесковца, г. Перицу Јанковића из Каоника и секретара Епархијског управног одбора протојереја Дејана Арсића.

Седници су присуствовали: протојереј Борислав Стаменковић, књиговођа и рачуноиспитивач Епархије нишке, протођакон Стеван Кричка, управник Централног магацина Епархије нишке, ђакон Далибор Мидић, архивар Епархије нишке, г. Драган Тадић, управник радија "Глас" и г. Мирослав Стевановић, управник шумске службе Епархије нишке.

У току седнице сумирани су резултати рада у протеклој години и поднети су извештаји о раду Епархијских служби, Радија „Глас“, шумарске службе и Централног магацина.Теме седнице биле су поред пословања Епархијског Управног одбора, и отварање црквене књижаре и кројачнице, покретање сајта за интернет продају, издавачка делатност и пројекти Епархије нишке.

На крају седнице Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније је упознао присутне и са резултатима обележавања важних јубилеја у организацији Епархије.