IMG 2382b132f28db6c7f26deaa2246f86fe V

На Бадњи дан, 6. јануара 2022. године, у касарни ,,Књаз Михаило" Команде 3. бригаде копнене војске, у храму светог Симона Монаха служена је Света Литургија којом је началствовао војни свештеник 3. бригаде КоВ поручник Иван Ганић. Након Литургије је извршен чин освећења бадњака и даривање свих припадника Гарнизона Ниш, који су стационирани у овој касарни. Припадници 3. бригаде су учествовали у брању бадњака у сарадњи са црквеним општинама у Куршумлији и Зајечару.

У касарни ,,Петар Бојовић" у Лесковцу, у 3. Центру за обуку, освећен је и подељен бадњак војницима на добровољном служењу војног рока, као и активним припадницима ове јединице. Молебан је служио парох лесковачки, јереј Страхиња Ераковић, који се након молитве обратио пригодном беседом припадницима ове јединице.

{oziogallery 2624}