У уторак, 25. априла 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније примио је делегацију Хуманитарне организације "Срби за Србе", на челу са њеним председником Игором Рашулом.

Овом приликом, потписан је уговор о донацији са овом организацијом, која је имала жељу да узме учешћа у великој акцији изградње кућа за социјално угрожене породице у Медвеђи, покренуте од стране Верског добротворног старатељства Епархије нишке "Добри Самарјанин". "Срби за Србе" донираће средства за изградњу једне од кућа које су предвиђене планом ове акције.  Састанку је присуствовао и координатор ВДС-а, протонамесник Синиша Никитовић.

Православна Епархија нишка и овом приликом позива све оне који могу и желе да учествују у овој, као и свакој будућој акцији ВДС-а, како би што више потребитих људи било збринуто и добило кров над главом.