DSC04623Епископ Константиновог града Господин Др Јован прославио је своју крсну славу, Светог Претечу и Крститеља Господњег Јована, у престоном граду своје Епископије - Нишу. Прослава овог великог светитеља започела је празничним бденијем уочи самог дана празновања, а крунисана је светим литургијским слављем у нишком Саборном храму којим је началстовао Архипастир нишке Епископије уз саслужење тридесетак свештеника и свештеномонаха који су се овде окупили како би са својим Оцем и Епископом прославили највећег рођеног од жене, Претечу Господњег Јована.

Пред сами крај Свете Службе пререзан је славски колач, а Господин Епископ је делећи благослове од своје пастве примао честитке поводом прославе Крсног Имена. Славље је настављено трпезом љубави коју је домаћин приредио у просторијама Епископског Двора. Славље су увеличали многобројни гости који су на љубав нашег Епсикопа и домаћина одговорили својим присуством. Велику радост учинио нам је и Епископ крушевачки Господин Др Давид својим присуством, који је своју љубав и поштовање исказао бираним речима којима је поздравио домаћина.

20.01.2012. Beseda Episkopa o prazniku Sabora Svetog Jovana Krstitelja2.mp3