Недеља блудног сина – Света Три Јерарха

Уочи празника Света Три Јерарха Празнично бденије у нишком Саборном храму је уз саслуживање месног свештенства служио Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован.

У недељу која је једна од припремних за почетак Часног поста, а која по јеванђелском одломку који се на тај дан чита носи име недеља блудног сина и у дан када славимо празник посвећен тројици великих Отаца и Учитеља Цркве, тројици јерараха – Василију Великом, Јовану Златоустом и Григорију Богослову, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Др Јован је поводом храмовне славе служио Свету Архијерејску Литургију у месту Брзи Брод надомак Ниша. Епископу је саслуживало месно свештенство на челу са Ректором Богословије. У току Литургије у чин ђакона Владика Јован је рукоположио вероучитеља Драгана Станковића из Ниша. На крају Литургије Владика је пререзао славски колач, честитао славу сабраном народу и поучио све Архипастирском беседом.

Nedelja bludnog sina i sv Tri Jerarha.mp3