DSC05771У недељу месопусну, Преосвећени Епископ нишки Господин Г. Јован служио је свету Службу Божију у Храму светих Константина и Јелене у Нишу, Г. Епископу су саслуживали свештеници и свештенођакони осветоконстантиновског братства.
У току свете Литургије Епископ Јован је у ђаконски чин рукоположио Г. Стефана Милановића, из Блаца, студента Богословског Факултета у Београду.

Архипастирским словом на крају свете Литургије, Преосвећени Владика поучио је сабрање, да живе јединим смисленим животом, а то је живот у Христу, и подсетио на данас прочитану Еванђелску причу о страшном суду, да у лику ближњих увек препознамо самога Христа.

Владика је овом приликом свим верницима ове парохијске заједнице пожелео да наступајуће дане Часнога поста проведу у молитвеном расположењу, да се добрим подвигом подвизавамо, из вере у веру, из наде у наду, из љубави у љубав!

19.02.2012. Beseda Episkopa u Nedelju Mesopusnu.mp3