DSC 0027

У другу недељу Часног поста- Пачисту која је посвећена Светом Григорију Палами, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Литургију Светог Василија Великог у манастиру Светог Георгија у Ајдановацу.

Његовом Преосвештенству на овом Евхаристијском Сабрању саслуживали су јеромонах Атанасије Марковић, настојатељ манастира Ајдановац, протојереј-ставрофор Слободан Петровић, архијерејски намесник топлички, јереј Драган Младеновић и протођакон Стеван Кричка.

Благолепију данашње службе допринело је појање студената Теологије Епархије нишке предвођени ђаконом Николом Ераковићем из Прокупља.

Свећњаче Православља, утврђење Цркве и учитељу, доброто монаха, несавладиви заштитниче богослова, чудотворче Григорије, похвало Солуна, проповедниче благодати, моли се непрестано за спасење душа наших. (тропар)

{oziogallery 2428}