У понедељак, 18. децембра 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је свештеничко опело новопрестављеном сабрату манастира Светог Великомученика Димитрија у Дивљани, јеромонаху Доротеју (Забуновићу).

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Серафим (Мишић), игуман манастира Успења Пресвете Богородице у Сукову, протосинђел Мардарије (Ковачевић), настојатељ погановске свете обитељи, јеромонах Андреј, сабрат манастира Рођења Пресвете Богородице у Височкој Ржани, јеромонах Јевстатије (Бабић), духовник манастира Липовац, протосинђел Серафим (Живковић), настојатељ дивљанске светиње и ђакон Никола Ераковић.

У манастирском храму било је сабрано пуно верног народа, придошлог са свих страна, како би новоупокојеног служитеља Божијег хришћански испратили на блажени пут којим је кренула његова душа.

По литијском ходу, отац Доротеј сахрањен је на манастирском гробљу, одмах иза олтарске апсиде цркве Светог Великомученика Димитрија.