DSC 0002222222222222222222

Уочи празника Светог Преображења Господњег, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније служио је празнично бденије у манастиру Светог Стефана у Липовцу. Уз Преосвећеног владику служили су и архимандрит Рафаило (Голушин), протосинђел Дамаскин (Грабеж), протојереј-страврофор Живорад Маринковић и протођакон Стеван Кричка.

У јутарњим часовима, Епископ нишки началствовао је Светом Литургијом, на којој је присуствавло мноштво верног народа, који су у манастир пристигли из разних крајева. Саслуживали су: архимандрити Дионисије (Пантелић) и Рафаило (Голушин), протојереји-ставрофори Мирољуб Стојановић и Живорад Маринковић, протојереји Дејан Глишовић, Часлав Станковић, Миодраг Павловић и Дејан Станковић, јеромонах Атанасије (Марковић), јереји Стефан Милановић и Младен Маринковић и протођакон Стеван Кричка. На Литургији је певао хор, у ком су учешћа узели певачи из Лесковца, Ниша и Алексинца. Након заамовне молитве, уследило је освећење грожђа а затим и славских дарова.

По завршетку, Епископ је се обратио присутнима:

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније

{oziogallery 1767}