Празник Светог апостола и јеванђелисте Јована Богослова свечано је прослављен у монашкој обитељи чији је он небески покровитељ, а која се налази надомак села Поганово у Епархији нишкој. Свечано празнично бденије служио је Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован са свештенством и монаштвом нишке Епархије. На сам дан празника Епископ Јован је служио Свету Архијерејску Литургију. Епископу су саслуживали свештенослужитељи из разних крајева нишке Епархије.

poganovoПо прочитаном Јеванђељу Владика је протумачио текст јеванђелске перикопе и сабраном верном народу говорио о значају данашњег празника. На крају Литургије пререзан је славски колач. Потом је уследила трпеза љубави на којој је схиархимандрит Сава поздравио Епископа Јована који данас прославља свој имендан као и настојатеља светојовановске обитељи, оца Мардарија пожелевши им да овај празник још дуго славе.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Јован