sukovovaskrsИ ове године највећи хришћански празник Васкрсења Христовог свечано је прослављен у Манастиру Суково. Верни народ је почео да долази у току страсне седмице, нарочито од Великог Четвртка. Тог дана је служен чин Светог Јелеосвећења и у наставку Света Литургија.
На Велики Петак је изнета Плаштаница око које се окупио велики број верника из Пирота и околине.
Света Литургија је служена и на Велику Суботу после које је већ почела да се осећа радост долазећег Васкршњег празника. Јутарња Васкршња служба је почела тачно у поноћ у присуству око педесетак верних, паљењем свећа и свечаним појањем свих окупљених. Васкршња Литургија је служена у наставку Јутарње службе што ће и убудуће бити традиција у нашем Манастиру. Началствовао је Игуман Серафим коме су саслуживали јеромонах Пајсије и ђакон Јован док је преостала братија учествовала за певницом.