DSC 0107
У уторак 6. априла 2021. године на навечерју празника Благовести, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је празнично бденије у манастиру Светог Романа у Ђунису.

Преосвећеном Владики саслуживали су јереј Зоран Ранковић, декан Православног богословског факултета Универзитета у Београду и ђакон Ђорђе Филиповић.

Храм је био испуњен свештеницима, свештеномонасима, монасима и монахињама из Епархије нишке и других Епархија наше Помесне Цркве као и верним народом.

Након отпојаних тропара на крају Јутарње службе, Преосвећени Владика је у чин расе замонашио искушеника Николу Јоцића који је добио име Николај, по Светом Николају Кавасили.

Обукавши новог монаха Николаја у анђелски лик, Преосвећени Владика очинском беседом се обратио њему као и свима присутнима у храму.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

Његово Преосвештенство служиће Свету Литургију на сам дан празника Благовести у манастиру Светог Романа са почетком у 8 и 30 часова.

{oziogallery 2435}