DSC 0073

У суботу, 14. августа 2021. године када Црква Божија молитвено прославља спомен на изношење Часног Крста и Свете мученике Макавеје, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у манастиру Светог Романа у Ђунису.

На овом Евхаристијском сабрању Преосвећеном Владики саслуживали су архимандрит Дамаскин Грабеж, новоизабрани Епископ мохачки, протојереј-ставрофор др Владимир Вукашиновић, протојереј-ставрофор Драги Вешковац, протосинђел Нектарије Ђурић, јерођакон Николај Јоцић, ђакон Бранислав Јоцић и протођакон Ђорђе Филиповић.

По благослову Његовог Преосвештенства по прочитаном Светом Јеванђељу, протојереј-ставрофор др Владимир Вукашиновић поучио је верни народ говрећи о данашњем празнику.

ПРОТОЈЕРЕЈ-СТАВРОФОР ДР ВЛАДИМИР ВУКАШИНОВИЋ

Свету Литургију посебно је красило предивно појање певнице манастира.

Храм је био испуњен свештеницима, свештеномонасима, монасима и монахињама из Епархије нишке и других Епархија наше Помесне Цркве као и верним народом.

У току Свете Литургије Његово Преосвештенство је положио своје руке на главу јерођакона Николаја Јоцића и рукоположио га у узвишени свештени чин презвитера.

Након заамвоне молитве Преосвећени Владика служио је чин малог освећења воде.

{oziogallery 2523}