Алексиначке парохије. Подаци о паросима

goran popovic aleksinacПарох први алексиначки: јереј Горан Поповић
Тел.: 0691917007
Е-пошта: -

Јереј Горан Поповић, рођен је 9. јула 1971. године у Новом Саду, од оца Борисава и мајке Драгице. Основну школу завршио је у Крупцима, након чега уписује Српску Православну Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 10. септембра 1994. године ступа у брак са Александром Живановић са којом има троје деце. У ђаконски чин рукоположен је 18. септембра 1994. године у Саборном храму у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин, рукоположен је 27. септембра 1994. године у манастиру светог Романа у Ђунису. Постављен је за пароха у селу Тешица, а благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована 2014. године бива постављен на прву алексиначку парохију. 24. октобра 2010. године одликован је правом ношења црвеног појаса.
slavoljub
Парох други алексиначки: протојереј Славољуб Петровић
Тел.: 0641164025

Протојереј Славољуб Петровић рођен је 15. јуна 1959. године у селу Крушју, од оца Младена и мајке Милице као пето дете. Основну школу завршио у суседном Гредетину а Богословију светог Арсенија у Сремским Карловцима 1978. године. Војску служио у Прилепу у Македонији. 02. новембра 1980. године венчава се са Славицом Михајловић из Росице код Рибарске Бање, а 14. јануара 1981. године у Саборном храму у Нишу руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја бива рукоположен у чин ђакона и постављен за помоћног службеника ЕУО-ра у Нишу. На Митровдан исте 1981. године рукоположен је у чин свештеника у Саборном храму у Нишу и постављен за привременог пароха витковачке парохије. Одликован је правом ношења црвеног појаса у Витковцу 30. септембра 1999. године, приликом освећења конака код Цркве светог Нестора. Премештен је на житковачку парохију где остаје до 31. јануара 2014. године. Пртојерејским чином одликован је 05. јуна 2011. године приликом освећења цркве светог Архангела Гаврила у Житковцу. 01. фебруара 2014. године по потреби службе је премештен на биљешку, сада мерошинску парохију где и данас службује. По потреби службе, 01. јула 2018. године постављен је на другу алексиначку парохију.

Cvele2Парох трећи алексиначки: протонамесник Иван Цветковић
Тел.: 0641958216

Протонамесник Иван Цветковић рођен је 11. новембра 1984. године у Крушевцу, од оца Радована и мајке Ружице. Основну школу завршио је у Паруновцу, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу. Након завршене Богословије одлази на војну службу у Сомбор, а затим у Ниш. 2007. године ступа у брак са својом изабраницом Сањом Максимовић из Крушевца, након чега је рукоположен у чин ђакона 15. фебруара 2008. године, а затим и у чин свештеника 13. априла 2008. године руком епископа нишког господина Иринеја. По рукоположењу бива постављен за пароха црвеноречког у Црвеној Реци и ту остаје све до јула 2011. године, када добија премештај и дужност пароха и архијерејског намесника белопаланачког у Белој Паланци. Једно време служио као парох вртишки. Јула 2017. године постављен за трећег пароха алексиначког и старешину Цркве Светог Николаја у Алексинцу.

Ivan MilenovicПарох четврти алексиначки: јереј Иван Миленовић
Тел.: 0643700679

Биографија:
Јереј Иван Миленовић рођен је 29. маја 1989. године у Алексинцу, од оца Живорада и мајке Слађане. Основну школу завршио је у Гредетину код Алексинца, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу. Уписао је Православни богословски факултет у Београду. 8. маја 2011. године ступио је у брак са Виолетом Михајловић, са којом има сина Луку. Рукоположен је у ђаконски чин 13. новембра 2011. године у Бошњацу. У чин свештеника рукоположен је 20. новембра 2011. године у Саборном храму у Алексинцу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја и постављен на парохију у Алексинцу. Неколико година обављао дужност старешине ЦО алексиначке.